FORUMUL ESTE LA ADRESA WWW.ONANISTI.RO

Soarta forumului

Discuţii generale
Acest forum este READ-ONLY (se poate citi, dar nu se poate scrie)
Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou
Puteţi contacta administratorul la adresa zeul.internetului@gmail.com

Soarta forumului

Mesajde hhblizzard » Dum Oct 15, 2017 7:13 am

Pentru că mulți utilizatori probabil se întreabă ce s-a întâmplat cu forumul și unde au dispărut mesajele lor, mă simt dator să vin cu niște explicații, dacă Zeul internetului, proprietarul acestui forum, n-o face.

Cu câteva zile în urmă, îngrijorat de atmosfera de aici, care devenea tot mai irespirabilă din cauza comportamentului abuziv și dictatorial al administratorului fetishistul, care tăia și spânzura după bunul lui plac, aruncând cu interdicții în stânga și-n dreapta, eliminând zeci de subiecte care nu se încadrau în preferințele lui (de ajunsese „Arhiva” zona cu cele mai numeroase subiecte de pe tot forumul) și intimidând utilizatorii cu demersurile lui milițienești, am pus o postare în care dădeam exemple concrete,invitându-l să-și revizuiască atitudinea sau, dacă acest lucru nu-i posibil, să demisioneze.

Așa cum mă așteptam, postarea mea a sfârșit după numai câteva ore la Arhivă (adică la coșul de gunoi), iar replica lui a fost în tonul paranoic cu care ne-a obișnuit.

Ieri, după ce Zeul internetului i-a retras funcția de administrator, din răutate, răzbunare și ranchiună, a distrus cu bună știință tot ce se acumulase aici vreme de multe luni de zile, a șters absolut toate postările tuturor și a pus interdicție majorității (sau tuturor? nu știu exact) utilizatorilor.

Nici o secundă n-am intenționat să-i iau locul. Dumnezeu mi-e martor că n-am dorit și n-am solicitat niciodată vreo funcție pe acest forum, nici moderator, cu atât mai puțin administrator. O scurtă vreme am fost moderator la secțiunile „Dive autohtone” și „Dive internaționale” doar la insistențele Zeului, însă am căutat să fiu o prezență cât mai discretă, fără să latru la oameni, fără să dau cartonașe galbene și roșii. Fetishistul e incapabil să priceapă că oamenii vin aici când sunt excitați, ca să și-o frece, să caute pe alții cu gusturi similare, să se simtă bine și-atât. Nu are nimeni nevoie de regulamente și de cenzură, de o atmosferă de teroare în care să te întrebi, înainte de a posta ceva, dacă nu cumva cuvintele tale au să-l supere pe „atotputernicul” care stă cu biciul în mână.

Nu doresc nici în clipa asta nici un fel de funcție, ba mai mult, nici nu sunt de părere că forumul ar avea nevoie de o armată de moderatori. Vechiul forum, cel puțin la început, când era condus de „labagiul”, nu țin minte să fi avut moderatori. Labagiul se ocupa personal, dacă nu mă înșel, să șteargă postările duble, să mai multe câte un subiect în altă categorie etc. Așa mi se pare normal. Când creezi un forum, te ocupi de el, nu îi pui pe alții s-o facă, și cu atât mai puțin nu dai puterea unui om care se vede bine că nu e pregătit pentru ea. Asta ca să mă exprim eufemistic ;-)

Eu n-am nici timp, nici nervi și nici răbdare să stau toată ziulica cu ochii în calculator ca să urmăresc ce-a mai zis ăla, ce-a mai făcut celălalt etc. O mai spun o dată, să se înțeleagă: N-am luat atitudine împotriva fetishistului ca să-i „fur” funcția, ci pentru că modul lui de comportament devenise aberant.

N-am idee ce se va întâmpla cu forumul pe mai departe. Un singur lucru știu: dacă eu aș fi fost creatorul sau proprietarul lui, m-aș fi ocupat personal, și în nici un caz nu l-aș fi lăsat „vătaf pe moșie” pe fetishistul, ale cărui probleme și devieri de comportament ni le amintim bine cu toții, cei de pe vechiul forum.
hhblizzard
moderator global
moderator global

Orientare sexuală: hetero

Re: Soarta forumului

Mesajde pantyhouse78 » Dum Oct 15, 2017 7:26 am

Pai ideea era simpla de tot oamenii au intrat aici sa-si gaseasca alto oamenii cu pasiunii commune cu ale lor
pantyhouse78
labagiu virgin
labagiu virgin

Mesajde hhblizzard » Dum Oct 15, 2017 12:52 pm

pantyhouse78 scrie:Pai ideea era simpla de tot oamenii au intrat aici sa-si gaseasca alto oamenii cu pasiunii commune cu ale lor

Exact. Numai că au dat de cineva al cărui scop în viață pare a fi să facă instrucție cu ceilalți, să le dicteze și să le dea peste mâini dacă ies din cadrele lui rigide.
hhblizzard
moderator global
moderator global

Mesajde bit » Dum Oct 15, 2017 2:26 pm

Da` chiar, celalalt admin ce-a patit? S-a dat la fund? De ce nu mai zice nimic?
bit
labagiu virgin
labagiu virgin

Mesajde hhblizzard » Dum Oct 15, 2017 4:27 pm

Probabil așteaptă, ca și mine, să vedem întâi ce se mai poate recupera din ce a șters fetishistul.
hhblizzard
moderator global
moderator global

Mesajde fetishistul » Dum Oct 15, 2017 8:03 pm

Astept sa il puna ZEU iar la punct,sau voi ca munciti ca prostii si el freaca pula nu face nimic pentru forum.Dupa ce e gata promit ca il sterg din nou,si de data asta il dau jos cu totul.

Nu ai vrut functie?Cred ca glumesti,ai vrut functie si ai bagat bete in roate pe unde ai putut,laba trista ce esti.Dar profim esti moderator pe un forum gol.
fetishistul
labagiu virgin
labagiu virgin

Nume real: Vlad

Mesajde TheReDeeMeR » Dum Oct 15, 2017 10:08 pm

cine pula mea se crede plodul asta ?
ce dracu o sa mai stergi daca o sa iti dea ban?
TheReDeeMeR
labagiu virgin
labagiu virgin

Mesajde fetishistul » Dum Oct 15, 2017 10:10 pm

TheReDeeMeR scrie:cine pula mea se crede plodul asta ?
ce dracu o sa mai stergi daca o sa iti dea ban?

Plod? ~X( Trimite-mi in privat o poza cu tine si eu iti dau cu mine,sa vedem cine e plod.Dar degeaba imi bat eu capul cu distrusi ca tine.
fetishistul
labagiu virgin
labagiu virgin

Nume real: Vlad

Înapoi la Cafeneaua labagiilor